Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu

10 grudnia 2017 roku

 

 


1. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy kościołowi na wschodzie. Ofiary na ten cel możemy złożyć do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej.


2. Rozpoczynamy drugi tydzień Adwentu. Roraty codziennie o godz. 630 z wyjątkiem niedziel. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci z lampionami.


3. W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia wspominamy:

13.12. (środa) – Św. Łucję

14.12. (czwartek) – Św. Jana od Krzyża


4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 830 i 1800. Tego dnia przypada 13-ty dzień miesiąca – nasze nabożeństwo Fatimskie rozpoczniemy po Mszy Św. wieczornej, które zakończymy Mszą Św. o godz. 2000.


5. W czwartek po Mszy Św. wieczornej spotkanie w kościele rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.


6. W piątek i sobotę kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.


7. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragniemy obdarować najuboższe rodziny naszej parafii. Ofiary na ten cel możemy składać do skarbony umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej.


8. Sklepik parafialny otwarty w niedzielę od 900 do 1300, gdzie można zaopatrzyć się w opłatki, kartki świąteczne, lampiony, świece Wigilijne Caritas oraz książkę pt. „Tuż przed świtem” – są to relacje z trwającej wojny w Aleppo. W opłatki i świece Wigilijne Caritas można również zaopatrzyć się w zakrystii.


9. W przyszłą niedzielę nasza kolekta przeznaczana na olej opałowy.


10. Przed kościołem prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny". Na stelażu pozostałe tytuły prasy katolickiej.


11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

Śp. Krzysztofa Bychowskiego, lat 50.

© 2008 Parafia Przemienienia Pańskiego | Joomla 1.5 Templates by vonfio.de