Ogłoszenia duszpasterskie

 

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXII Niedziela Zwykła

12 listopada 2017 roku

 


1. Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiary dla cierpiących i prześladowanych chrześcijan będzie można złożyć do skarbonki przy ołtarzu Matki Bożej.


2. W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia wspominamy:

13.11. (poniedziałek) – Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna

17.11. (piątek) – Św. Elżbietę Węgierską

18.11. (sobota) – Bł. Karolinę Kózkównę


3. Jutro przypada 13-ty dzień miesiąca – nasze nabożeństwo Fatimskie rozpoczniemy po Mszy Św. wieczornej, które zakończymy Mszą Św. o godz. 2000.


4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 830 i 1800.


5. Wypominki za zmarłych połączone z Różańcem odmawiamy codziennie o godz. 1730. Mszę Św. zbiorową za zmarłych odprawimy w środę o godz. 1800.


6. Za tydzień sumę parafialną wzbogaci śpiewem nasz parafialny chór „Przemienienie”. Natomiast po sumie krótki występ, po którym członkowie chóru zapraszają wszystkich zainteresowanym śpiewem do salki chóru pod plebanią. Dla wszystkich zainteresowanych czeka herbata, kawa oraz poczęstunek. Będzie można porozmawiać z członkami chóru jak i również z panią Dyrygent. Zaznajomić się z pracą chóru oraz zostać jego członkiem. Chór to nie tylko śpiewanie, ale również spotkania, wyjazdy i praca z ciekawymi ludźmi, którzy tworzą tą wspaniałą wspólnotę. Serdecznie zapraszamy.


7. Sklepik parafialny otwarty w niedzielę od 900 do 1300, gdzie można zaopatrzyć się w opłatki i lampiony. W opłatki można również zaopatrzyć się w zakrystii.


8. 2 grudnia z okazji 26 rocznicy powstania Radia Maryja organizowany jest wyjazd do Torunia. Zapisy chętnych w sklepiku parafialnym.


9. Przed kościołem prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny". Na stelażu pozostałe tytuły prasy katolickiej.

© 2008 Parafia Przemienienia Pańskiego | Joomla 1.5 Templates by vonfio.de