Ogłoszenia duszpasterskie

 

  

Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

16 czerwca 2019 r.

  

  

 

1. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy okres spowiedzi wielkanocnej. Przypominamy o obowiązku spowiedzi i Komunii Świętej, który nakłada na nas Kościół w trosce o nasze zbawienie. Dzisiaj ok. godziny 1730 powracają pielgrzymi naszej parafii z Kalwarii Wejherowskiej. Przywitajmy pielgrzymów wracających ul. Morską, dziękując im za ich trud.

 

 

2. W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia wspominamy: 

17.06. (poniedziałek) – Św. Brata Alberta Chmielowskiego

21.06. (piątek) – Św. Alojzego Gonzagę

 

 

3. Próby sypania kwiatków i noszenia lilii przez dziewczynki w poniedziałek, wtorek, i środę
o godz. 1845 w naszej parafii.

 

 

4. Z okazji kończącego się  roku  szkolnego i  katechetycznego, zapraszamy  dzieci,  młodzież i nauczycieli we wtorek na Mszę św. o godz. 1800 .

 

 

5. W Czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. o godz. 700; 830 i 930. Po Mszy Św.  o godz. 930 udajemy się do parafii Jana Chrzciciela skąd o godz. 1100 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Po zakończeniu procesji ok. godz. 1300  Msza Św. z udziałem wszystkich kapłanów w kościele św. Jana Chrzciciela. Bardzo gorąco i serdecznie apelujemy do wiernych o udekorowanie domów  i o sąsiedzką pomoc tym, którzy będą stawiać ołtarze. W Boże Ciało nie ma Mszy Św. o godz. 1800. Podczas Oktawy Bożego Ciała codziennie po Mszy Św. wieczornej procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

 

 

6. W uroczystość Bożego Ciała i przez oktawę dzieci, które w tym roku przyjęły Pierwszą Komunię Świętą uczestniczą

w strojach komunijnych.

 

 

7. W piątek ks. Jakub odwiedzi chorych z posługą sakramentalną, natomiast ks. Grzegorz  w piątek i sobotę.

 

 

8. Nabożeństwo Czerwcowe codziennie dla wszystkich w łączności z Mszą Świętą wieczorną.

 

 

9. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych udzielił dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich wiernych przebywających w dniu 21 czerwca br. w Archidiecezji Gdańskiej.

 

10. Wszystkich narzeczonych, którzy pragną zawrzeć sakrament małżeństwa w lipcu, sierpniu lub wrześniu prosimy, aby formalności w biurze parafialnym oraz w poradnictwie rodzinnym załatwili do końca czerwca.

 

11. W dniach 13 – 14 lipca organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy na 28-lecie Rodziny Radia Maryja. Zapisy w sklepiku czynnym w niedzielę od godz. 900 do 1300, w którym można zaopatrzyć się w emblematy na Boże Ciało.

 

12. Przed kościołem prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”. Na stelażu pozostałe tytuły prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć „Słowo wśród nas” i „Różaniec”.

 

 

© 2008 Parafia Przemienienia Pańskiego | Joomla 1.5 Templates by vonfio.de