Ogłoszenia duszpasterskie

 

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu

09 grudnia 2018 roku

 


1. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy kościołowi na wschodzie. Ofiary na ten cel możemy złożyć do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej.


2. Rozpoczynamy drugi tydzień Adwentu. Roraty codziennie o godz. 630 z wyjątkiem niedziel. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci z lampionami.


3. W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia wspominamy:

13.12. (czwartek) – Św. Łucję

14.12. (piątek) – Św. Jana od Krzyża


4. Nowenna do M.B Nieustającej Pomocy w środę o godz. 830 i 1800.


5. W czwartek przypada 13-ty dzień miesiąca – nasze nabożeństwo Fatimskie rozpoczniemy po Mszy Św. wieczornej, które zakończymy Mszą Św. o godz. 2000.


6. W piątek podczas Mszy Św. wieczornej modlić się będziemy w intencji wspólnot naszej parafii. Po Mszy Św. spotkanie wspólnoty Faustinum.


7. W piątek i sobotę kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.


8. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w piątek po Mszy Św. wieczornej w kościele.


9. Decyzją ks. Arcybiskupa Metropolity w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na ratowanie Bazyliki Św. Mikołaja w Gdańsku - ofiary na ten cel możemy złożyć do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej.


10. W przyszłą niedzielę nasza kolekta przeznaczana na olej opałowy.


11. Sklepik parafialny otwarty dzisiaj w salce pod plebanią od 900 do 1300, w którym można zaopatrzyć się w opłatki, kartki świąteczne, lampiony, świece Wigilijne Caritas. W opłatki i świece Wigilijne Caritas można również zaopatrzyć się w zakrystii.


12. Przed kościołem prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, na stelażu pozostałe tytuły prasy. Natomiast w zakrystii można odebrać miesięcznik „Słowo wśród nas” na styczeń.


13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

śp. Mariana Runowskiego, lat 68.

© 2008 Parafia Przemienienia Pańskiego | Joomla 1.5 Templates by vonfio.de