ŻYCZENIA WIELKANOCNE

 

 

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

01.04.2018r.

 

 


Chrystus zmartwychwstał, alleluja! Prawdziwie zmartwychwstał, alleluja!


Tym tradycyjnym pozdrowieniem chcemy ogłosić światu prawdę o tym, że Jezus Chrystus zmartwychwstał, że pokonał grzech i śmierci oraz tryumfuje nad całym wszechświatem. Warto, abyśmy dzisiejszy dzień przeżywali w prawdziwej i głębokiej radości z tego, że Chrystus przyniósł nam zbawienie.


To właśnie miłość Boga do człowieka poprowadziła Go do przyjęcia ludzkiego ciała i podjęcie dzieła odkupienia, którego zwieńczeniem jest zmartwychwstanie. Radość powinna przepełniać nasze serca, gdyż dzisiaj dokonało się nasze zbawienie.


Pusty grób jest dzisiaj symbolem zmartwychwstałego Pana. Odsunięty kamień od grobu pokazuje nam, że Bóg otworzył nam drogę przejścia do nowego życia. Życie nie kończy się w momencie śmierci człowieka. Otwarte jest przejście do nowego życia i to życia szczególnego w radości wiecznej.


Życzymy wam drodzy Parafianie i Goście aby wszyscy spotkali Zmartwychwstałego Pana, aby przyszedł do nas, jak przyszedł do Apostołów, by stanął pośrodku nas i napełnił nasze serca radością i pokojem. Niech Jego tchnienie rozproszy wszelkie ciemności i wleje w nasze życie zdrój Bożej miłości, która uzdolni do dawania świadectwa Jego Zmartwychwstania w codziennym życiu.


Z pamięcią modlitewną,

Wasi duszpasterze

© 2008 Parafia Przemienienia Pańskiego | Joomla 1.5 Templates by vonfio.de