Zespół Charytatywny

Parafialny Zespół charytatywny  p.w. „Miłosierdzia Bożego”, rozpoczął swą działalność w marcu 1993 r. Swoją opieką otoczyliśmy rodziny wielodzietne, ubogie i patologiczne,, średnio 40 rodzin, w tym 80 dzieci.

Obecnie mamy 208 rodzin w tym 160 dzieci i 31 emerytów.

Z  okazji Świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia robimy paczki żywnościowe i ze słodyczami.

Na początku roku szkolnego zaopatrujemy dzieci w przybory szkolne. Wykupujemy również leki dla rodzin, których nie stać na wykup.

Poza tym organizujemy spotkania razem z Wspólnotą Żywego Różańca dla starszych i chorych, wraz ze Mszą Świętą z okazji Świąt Wielkanocnych - dzielenie się jajkiem, z okazji Świąt Bożego Narodzenia - dzielenie się  opłatkiem, a we wrześniu w ramach uroczystości odpustowych w Swarzewie udajemy się z chorymi na Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu namaszczenia.

W każdy poniedziałek od godz. 17.00 do 18.00 mamy dyżur w salce pod plebanią oraz pośredniczymy w przekazywaniu sprzętu gospodarstwa domowego. W naszym zespole pracuje 7 osób.

Od 2005 r. wydajemy żywność z „Caritasu” jak: ryż, makaron, mąka, ser żółty i topiony, kasza.

Dochody uzyskujemy z kwest uzgodnionych z naszym opiekunem ks. proboszczem prałatem Stanisław Megier.

Poza tym bierzemy udział w każdej akcji organizowanej przez Archidiecezję Gdańską w kwestowaniu na rzecz najbardziej potrzebujących oraz na Misję Święte.


© 2008 Parafia Przemienienia Pańskiego | Joomla 1.5 Templates by vonfio.de